Документи і матеріали збірника висвітлюють, у певній мірі, історію створення і функціонування маловідомого широкому загалу Путивльського табору військовополонених на Сумщині, порядок формування та умови утримування табірного контингенту, основу якого складали колишні солдати і офіцери Війська Польського.
Мешканці Сумської області, що загинули в лавах партизанських формувань, а також цивільні особи, страчені окупантами за зв'язок з партизанами.
Понеділок, 06 липня 2015 01:11

Загиблі на чужині. Мартиролог

До певного часу участь наших співвітчизників у складі збройних формувань СРСР у локальних війнах та воєнних конфліктах за рубежем з міркувань нерозголошення державної таємниці замовчувалася. Місця боїв і поховань радянських воїнів знаходяться далеко від рідної землі. Тіла загиблих та померлих від ран не завжди відправляли на Батьківщину, їх часто ховали на чужині. У багатьох країнах військові поховання не збереглися, а імена полеглих забуті. Окрему сторінку історії становлять десять років війни, яку вів радянський контингент в Афганістані.
У збірнику подано документи і матеріали, які сприятимуть розширенню й уточненню уявлень протрагізм подій на Путивльщині в рокиВеликої Вітчизняної війни, про масштаби лиха, що спіткало стародавній край, про масовий спротив ворогу та самопожертву патріотів на окупованій ним території, про ціну і значення перемоги над німецьким фашизмом.
П'ятниця, 03 липня 2015 00:17

Ми цій пам'яті вірні...

Кожен день віддаляє нас від того часу, коли затихли громові перекоти вибухів Великої Вітчизняної війни. Багато змін відтоді відбулося у світі. Однак не згасає інтерес до всього того, що пов’язано із суворими і грізними роками. Згадуючи той тривожний і героїчний період, ми повніше усвідомлюємо, що головним творцем Перемоги був радянський народ, який здійснив подвиг, рівного якому не знала історія. 1418 днів і ночей тривала надзвичайно виснажлива війна. Мужнім бійцям визволителям, нашим героїчним землякам із Сумського краю, тим, хто мужньо зустрів ворога біля стін легендарного Бреста, героїчно захищав нашу країну, хто гнав лютого агресора з рідної землі аж до Берліна, до Великої Перемоги, присвячена ця книга.
Видання «Реабілітовані історією. Сумська область» є складовою частиною всеукраїнської науково-документальної серії книг, покликаної увічнити пам’ять громадян, необґрунтовано репресованих за радянської доби. Воно містить важливий матеріал, який розповідає про трагічну долю жителів області, що стали жертвами політичних переслідувань. Книга стане в нагоді викладачам і вчителям, студентам і учням, краєзнавцям, хто цікавиться історією рідного краю.
Видання "Голодомор 1932-1933 років в Україні. Сумська область" є складовою частиною Національної Книги Пам’яті, покликаної увічнити імена тих, хто загинув у ті страшні роки знищення українського народу голодом. Воно містить Мартиролог, до якого внесено відомості про біля 31 тисячі померлих, значний блок архівних документів, що розкривають події та масштаби Голодомору на Сумщині. Підтвердженням цілеспрямованої руйнівної політики радянської влади є свідчення тих очевидців, хто пройшов через важкі випробування голодом. Книга стане символічним друкованим пам’ятником тисячам безвинно загиблих у період Голодомору 1932-1933 років.
У Додатку № 1 подаються стаття "Пам’яті жити у віках", а також прізвища загиблих в роки війни воїнів-земляків, партизанів, мирних жителів, які виявлені після виходу в світ Книги Пам’яті і Книги Скорботи в Сумській області. У Додатку № 2 подаються прізвища загиблих в роки Великої Вітчизняної війни воїнів-земляків, партизанів, мирних жителів, військовополонених, які виявлені після виходу з друку Книги Пам’яті України і Книги Скорботи України в Сумській області.

Актуально

Вшановуємо пам’ять

2 вересня, у День визволення міста Суми від нацистських загарбників, на місці розташування Дулагу № 170, який існував у 1941-1943…

Останній спочинок

2 вересня на кладовищі по вул. Прикордонній відбулося перепоховання останків загиблих військовополонених та мешканців міста Суми, які перебували в Дулазі…

Путивльський табір військовополонених (вересень 1939 - липень 1941)

Документи і матеріали збірника висвітлюють, у певній мірі, історію створення і функціонування маловідомого широкому загалу Путивльського табору військовополонених на Сумщині,…