Понеділок, 21 вересня 2015 02:34

Проект «Вічна пам’ять героям»

Перед вами — «Книга пам’яті». В ній — історії загиблих в АТО воїнів Сумщини. Журналісти газети “Панорама” особисто зустрілися і поспілкувалися з батьками, родичами, друзями полеглих героїв, щоб, як сказав ініціатор проекту Євген ПОЛОЖІЙ “створити живі історії про звичайних героїв, які волею долі потрапили в незвичайні та надзвичайні обставини”. На жаль, вже коли видання-Реквієм було готове до друку, надійшли нові трагічні звістки. Тому ми, на превеликий жаль, продовжуємо працювати і додавати сторінки... В продажу книги не буде, тому всі бажаючі придбати видання мають прийти до редакції газети (м. Суми, Покровська пл., 6, 2-й поверх), зробити благодійний внесок і отримати книгу.
Короткі історичні нариси про окупаційний режим в області в роки Великої Вітчизняної війни, списки мирних жителів, які загинули від рук фашистських окупантів та їх пособників, а також списки наших земляків – воїнів, партизанів, підпільників, імена яких не ввійшли до Книги Пам’яті, воїнів, похованих на території області та радянських воїнів, замучених в таборах військовополонених, розташованих на Сумщині
У збірнику подано повний текст щоденника комісара Сумського партизанського з’єднання Семена Васильовича Руднєва, короткий історико-біографічний нарис із книги О. Палажченка «Руднєв С.В. Легендарний рейд» та документи і матеріали, що ілюструють героїчні і трагічні події під час Карпатського рейду партизанів-ковпаківців. Видання розраховане на науковців, дослідників історії партизанського руху, краєзнавців, учителів студентів, учнів, усіх хто цікавиться історією рідного краю.
Короткі історичні нариси про найважливіші події в області та в м. Сумах напередодні і в роки Великої Вітчизняної війни та списки сумчан, загиблих на фронтах, в партизанських загонах і в підпіллі, а також списки воїнів Радянської Армії, що віддали своє життя в боях за м. Суми в ім'я Великої Перемоги над фашизмом.

Актуально

Вшановуємо пам’ять

2 вересня, у День визволення міста Суми від нацистських загарбників, на місці розташування Дулагу № 170, який існував у 1941-1943…

Останній спочинок

2 вересня на кладовищі по вул. Прикордонній відбулося перепоховання останків загиблих військовополонених та мешканців міста Суми, які перебували в Дулазі…

Путивльський табір військовополонених (вересень 1939 - липень 1941)

Документи і матеріали збірника висвітлюють, у певній мірі, історію створення і функціонування маловідомого широкому загалу Путивльського табору військовополонених на Сумщині,…