Четвер, 03 вересня 2015 19:14

Вшановуємо пам’ять

2 вересня, у День визволення міста Суми від нацистських загарбників, на місці розташування Дулагу № 170, який існував у 1941-1943 роках, відкрито пам’ятний знак. Серед жертв, які зазнали звірячих тортур і загинули, були місцеві мешканці та військовополонені. Під час будівельних робіт по пров. Інститутському у 2008 році було знайдено останки 290 людей, серед них двох дітей, двох жінок та шестьох літніх людей. Також знайдено медальйон, який належав Гаращенку Данилу Сергійовичу, уродженцю с. Богодарівка Полтавської області. За архівними даними 15 жовтня 1941 року він пропав безвісти біля с. Сінне Миропільського (нині Краснопільського) району Сумської області.

У результаті польових досліджень у 2014 році, які проводилися пошуковим загоном «Гвардієць», виявлено залишки чотирьох поховальних ям. У них знаходилися останки ще 35 загиблих.

Вшановуючи пам’ять людей, які віддали своє життя, за наше майбутнє, архітектор Володимир Биков та випускники Харківської художньої академії створили пам’ятний знак, встановлений за кошти підприємця Георгія Церетелі.

Актуально

Вшановуємо пам’ять

2 вересня, у День визволення міста Суми від нацистських загарбників, на місці розташування Дулагу № 170, який існував у 1941-1943…

Останній спочинок

2 вересня на кладовищі по вул. Прикордонній відбулося перепоховання останків загиблих військовополонених та мешканців міста Суми, які перебували в Дулазі…

Путивльський табір військовополонених (вересень 1939 - липень 1941)

Документи і матеріали збірника висвітлюють, у певній мірі, історію створення і функціонування маловідомого широкому загалу Путивльського табору військовополонених на Сумщині,…